Co způsobuje, že se děje to kouzlo? Jak to funguje?
Objevujeme nové úhly pohledu, to je celé.
Věříme, že každá věc: lidé, předměty, situace, hudba, chutě… každičká věc v životě má nesčetně mnoho pohledů na věc.
Opravdovou výzvou je podívat se na věci z nového úhlu pohledu, z takového, který byl nejprve mimo dohled.
Věříme, že změna nastane téměř vždy, když jsme otevřeni a připraveni využít šanci a podívat se na věci z nových perspektiv, z nových pohledů na věc. Být si vědom a plně přítomen je prvním krokem směrem k posunu pohledu na věc a v podstatě směřuje k osobnímu, profesnímu a dokonce organizačnímu rozvoji.
Základním kamenem metody Points of You© je interakce mezi pravou mozkovou hemisférou, tou intuitivní a emocionální částí mozku a levou mozkovou hemisférou, tou více zaměřenou na logiku a analýzu. Toto se děje, když se podíváme na obrázek a slovo ve stejnou dobu.
Obrázek stimuluje naši pravou, kreativní část mozku, zatímco slovo aktivuje levou, analytickou část.
Souběžná stimulace obou částí mozkových hemisfér vytváří souboj mezi emocí a racionalitou tím, že na krátkou dobu oslabí obranné mechanismy naší mysli.
Toto „záměrné zmatení“ umožní mysli krátkou přestávku od našich obvyklých myšlenek typu „jaké by věci měly být“ a dovolí tak naší mysli otevřít nový prostor uvnitř nás samých, měnit směr našich po(v)hledů.
Naše hry jsou založené na asociativním propojení mezi fotografií, tématem a problematikou, kterou jsme si vybrali.
Každý obrázek zobrazený na Points of You® kartách byl vybrán z tisíců dostupných fotografií, abychom dosáhli jednoho cíle :
představit téma pomocí vizuálního stimulu, který s ním nemá přímé nebo jasné propojení, tak aby stimuloval náš celý racionální a emocionální systém Když se tak děje, záměrně necháváme dostatečný prostor pro osobní interpretaci, osobní meziprostor.
Tento unikátní vnitřní pohyb vytváří novou odpověď vedoucí k emocím a vnitřním pohledům na věc, které jsou nové naším myslím a srdcím.
Tato metoda je jako sinusoida. V počátečním bodě jsme otevřeni a vystaveni mnoha pohledům na věc s ohledem na vybrané téma: vztahy, rodičovství, kariéra, zdraví nebo jakékoli jiné téma. Po té, co jsme vystaveni pohledům na věc, je čas se soustředit, zaměřit pozornost. Tato část procesu znamená být přesný a vybrat nejvýraznější zprávu či pohled pro naše dané téma. V poslední části převedeme náš vhled do praktického světa, pojmenujeme vše „polopatě“, jasně a načrtneme další kroky jednání k tomu, abychom dosáhli cíle.
Dát si přestávku nám dovoluje přesunout vnitřní frekvenci od stále zaměstnané, zaneprázdněné mysli k tišší, klidnější. Pauza tak umožňuje podívat se hlouběji a odpovědět si na otázku, jak se v tomto daném okamžiku mám. Je to nezbytný krok na naší cestě k osvobození se od „myšlenkových smyček“ a automatických reakcí a vzorců chování, zvláště těch které nám brání být tam, kde chceme být.
V této části hledáme to neznámé, aniž bychom věděli, kam až nás to povede. Dovolíme si se pohnout z komfortní zóny do světa nových možností, vhledů, interpretací, spojení, asociabí a okamžiků kdy žasneme, kde se objevuje AHA efekt. Na konci této části už víme: Cokoli je možné.
Nyní se soustředíme na nejdůležitější vhledy. Používáme silné otázky, abychom vyjasnili a definovali které objevené možnosti jsou nejchodnějíš pro naši cestu nebo pro vybrané téma.
Je čas se posunout od myšlenek k činům. Načrtneme akční plán nebo To-Do list, seznam věcí, které máme udělat a nastavíme časový rámec pro uskutečnění našich kroků.